От 5 март започват ремонтни дейности по автомагистрала „Тракия“ в участък на територията на област Бургас. Ограничението ще засегне отсечката между 342-рия и 348-ия километър, съобщиха от пътните власти.

Заради строителните работи движението в платното в посока Бургас ще бъде временно спряно, като автомобилите ще преминават двупосочно в платното за София.

Предвидените дейности включват подмяна на пътната настилка, укрепване на насипите с геосинтетични материали и изграждане на нова пътна конструкция.

Участъкът е част от трасето между Бургас и Карнобат. Строителството му е започнало преди 1989 година, впоследствие е било прекъсвано и подновявано, а в експлоатация е въведен през 2006 г. До момента по него не е извършван основен ремонт.

Строително-монтажните работи ще се изпълняват от „Автомагистрали“ ЕАД по договор за укрепване на пътни обекти, засегнати от геодинамични процеси.

Разрешението за строеж е издадено на 21 януари 2026 г., като се очаква ремонтът в платното за Бургас да приключи до средата на юни 2026 г.

През есента се планира да започнат подобни дейности и в платното в посока София.

От Агенция „Пътна инфраструктура“ призовават шофьорите да се движат внимателно, да спазват въведената временна организация на движението и да избягват рискови маневри.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *